اطلاعیه ماهان : در تایپ هواپیما BAE امکان صدور ویلچر وجود ندارد. جهت هماهنگی با دفتر صادر کننده تماس بگیرید.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما
بلیط هواپیما سیستمی

کنسلی بلیط هواپیمای سیستمی بدون مشکل و مانع خواهد بود .چنانچه دارای حساب کاربری روی وب سایت ما هستید، می توانید پس از ورود به پنل کاربری با مراجعه به بخش سفارشان خرید پرواز روی جزئیات رزرو مورد نظرتان دکمه کنسل کردن را انتخاب نمایید و شیوه استرداد را به صورت اعتباری یا واریزی همانجا انتخاب نمایید.

درصورتی که برای کنسلی دسترسی به حسابتان نداشتید برای کنسلی رزرو کافی است در ساعات اداری با چارتکس تماس بگیرید یا در هر زمان دیگری به فرودگاه مراجعه نمایید. با انجام کنسلی جای شما باطل شده و میزان جریمه کنسلی مطابق بخشنامه شرکت های هواپیمایی بر اساس فاصله زمان انجام کنسلی تا زمان پرواز، طبق جدول زیر مشخص می گردد. چنانچه کنسلی خود را از طریق دفاتر هواپیمایی یا فرودگاه انجام دهید، لازم است جهت استرداد مبلغ باقیمانده با چارتکس تماس بگیرید.
بلیط هواپیما چارتر

با توجه به چارتری بودن پرواز، کنسلی بلیط طبق قوانین چارتر کننده ها امکان پذیر نمی باشد لذا در شرایطی که پرواز از طرف چارتر کننده کنسل شود مبلغ بلیط پس از هماهنگی با چارترکننده و در صورتی که کنسلی با شرایط چارتر کننده مغایرت نداشته باشد استرداد داده خواهد شد در غیر این صورت و در صوت عدم قبول چارتر کننده برای استرداد ، چارتکس هیچ مسئولتی در قبال عدم استرداد وجه نخواهد داشت.

اگر پرواز کنسل شود
اگر کنسلی پرواز از طریق ما به شما اطلاع داده شده باشد:

چنانچه کنسلی پیش از فرا رسیدن زمان پرواز باشد، طی تماس تلفنی اطلاع خواهیم داد. در اینصورت شما می توانید تمام مبلغ پرداختیتان را دریافت کنید یا یکی از پروازهای جایگزینی که به شما پیشنهاد می کنیم را انتخاب نمایید. ما با کنسلی پرواز، هیچ پرواز جایگزینی به شما تحمیل نخواهیم کرد و در صورت انصراف هیچ مبلغی از مبلغ پرداختیتان بابت خدماتمان کسر نخواهیم کرد. سعی می کنیم پروازهای جایگزین پیشنهادی هم زمان و هم قیمت پرواز اول شما باشد اما در صورت وجود اختلاف قیمت، این اختلاف می بایست توسط شما پرداخت گردد.
اگر کنسلی پرواز به دلیل بدی آب و هوا یا نقص فنی در فرودگاه اعلام شده باشد:

گاهی پرواز مسافرین پس از حضور ایشان در فرودگاه، از زمین بلند نشده یا پس از پرواز در فرودگاه مقصد به زمین ننشسته و به فرودگاه مبدا باز می گردد. در اینصورت جهت تسریع در فرآیند استرداد مبلغ پرداختی، می بایست تصویر بلیط مهر شده برای ما ایمیل یا فکس گردد. همچنین اصل بلیط مهر شده نزد مسافر نگهداری شده تا در صورت لزوم برای شرکت هواپیمایی پست شود.
اگر کنسلی از طرف مشتری و به علت جابجایی زمان پرواز باشد

اگر تغییر زمان را چارتکس بداند آنرا طی تماس تلفنی به مسافرین اطلاع خواهیم داد. چنانچه تغییرات زمان شامل تعجیل بیش از نیم ساعت یا تاخیر بیش از دو ساعت پرواز باشد و زمان جدید پرواز برای مسافرین مناسب نباشد، امکان کنسلی بدون خسارت فراهم است.

گاهی پروازها، بدون اطلاع به ما و پس از حضور مسافرین در فرودگاه با بیش از دو ساعت تاخیر انجام خواهند شد. در اینصورت جهت استرداد بدون خسارت مبلغ بلیت لازم است تصویر بلیت مهر شده برای ما ایمیل یا فکس گردد. همچنین اصل بلیت مهر شده نزد مسافر نگهداری شده تا در صورت لزوم برای شرکت هواپیمایی پست شود.
بازگشت مبالغ کنسلی

مبالغ استردادی مربوط به کنسلی بلیت هواپیما از طریق حواله بین بانکی سحاب به کارت بانکی شما طی 72 ساعت کاری واریز خواهد شد. همچنین اگر دارای حساب کاربری هستید می توانید درخواست نمایید تا مبلغ استردادی به اعتبار کاربری شما افزوده شده و پس از آن در رزروهای دیگرتان از آن استفاده نمایید.